Bodrum Offroad 11 Şubat 2018 de Aspat Tepeleri ve Termera Antik Kent'e offroad gezisi düzenledi.

1. Bodrum Offroad Üyeleri 11 Şubat 2018 Saat 11.00 de Metro Süpermarket Önünde Buluştu.

Geziye 10 offroad aracı eşlik etti. Gezi de aile ve çocuklar yoktu. Amaç Actiondı.

2. Bodrum'da yağmurlu başlayan gezi de BODOFF üyeleri yine çamur bulamadı.

Bodrum'da yağmurlu başlayan gezi de BODOFF üyeleri yine çamur bulamadı.

BODOFF'un Aspat gezisinde öncü yeşil Toyota marka arazi aracı ile Özay Kartal'dı. Fotoğrafta arkasında bulunan Suzuki Jimny ile Nezih Yağar ve onun arkasında Mitsubishi ile takımın arazi de can kurtaranı Ahmet Ömür.

3. Buraya Üç Beyazın İkisi Giremedi.

Buraya Üç Beyazın İkisi Giremedi.

Aspat tepeleri gezisinin başlarında çekilen bu kareye girmek için araçlar zorlu bir rotayı aştı. Bu gezi de BODOFF ile beraber offroada yeni çıkmaya başlayan 2 VW Amarok ve 1 Isuzu marka beyaz arazi taşıtı yetersiz donanımlarından ya da araçlarını kırmaya kıyamadıklarından dolayı fotoğrafta yer alamadı. Kırmızı Toyotası ile Mustafa abi namıdiğer "Lastikçi" yine grubun neşe kaynağıydı. 

4. BODOFF üyeleri mağara da biralama yapıyor

BODOFF üyeleri mağara da biralama yapıyor

5. BODOFF üyelerinden Tamer Sevgili hatıra fotoğrafı çektirirken

BODOFF üyelerinden Tamer Sevgili hatıra fotoğrafı çektirirken

6. Bodrum'un dağlarında offroad severler için manzara ve ortam harikaydı.

Bodrum'un dağlarında offroad severler için manzara ve ortam harikaydı.

7. BODOFF Aspat Gezisinden Araç Görüntüleri

8. Başkanın Aracına Nazar Değdi..

Başkanın Aracına Nazar Değdi..

Gerçi ben söylemiştim kendisine yola çıkmadan önce direksiyonda bir sıkıntı var dönerken ses yapıyor diye ama yapacak bişey de yoktu devam ettik. Bodrum'un dağları aslında offroad için o kadar uygun değil. Çünkü çamur yok. Her yer taş kaya. Araçlar yol alırken zorlanıyor ve zarar görüyor. Bizim de kısmetimiz de direksiyonun civatalarını kesmek varmış. Bir anda yolda giderken direksiyon iptal oldu ve dönmemeye başladı. Bulunduğumuz noktaya bir çekici gelmesi tabi ki de imkansız. Başta herkesin bir morali bozulsa da Ahmet Ömür imdadımıza hızır gibi yetişti. Sağolsun oğlu Baki ve kulüp üyelerinden Tamer ortak bir çalışma ile kısa sürede aracın direksiyon civatalarını değiştirdi ve yolumuza devam ettik.

9. Tamir esnasından keyifli görüntüler

10. Tek tekeri havaya kalkan Özay Kartal'ın aracına ağırlık çalışması :)

Tek tekeri havaya kalkan Özay Kartal'ın aracına ağırlık çalışması :)

11. Bodrum Offroad Yol Yapım Çalışması

Bodrum da veya Ege de offroad yapıyor iseniz taşlar hatta kayaların yerini değiştirmek zorunda kalırsınız.. Bodrum Offroad Aspat Tepeleri gezisinden yol yapım çalışması..

12. BODOFF Aspat Gezisi Kamp Alanı

BODOFF Aspat Gezisi Kamp Alanı

Aspat tepelerine çıkıp kurtlarını bir nebze döktün sonra kulüp üyeleri acıktı. Tepeden inip vadide ateşi yaktılar. Bir taraftan sucuk ve köfteler çıkarken diğer taraftan etler ve tavuklar çıktı.  Ahmet Rasim yine ince bir işçilikle acılı bir et sote yaptı ve hep beraber yediler. İçki de yine limit yoktu ve çeşit çoktu. Bira viski şarap rakı görebildiklerimiz di.

13. Karınlarını doyuran BODOFF üyeleri hızlarını alamadı ve rotayı Metro Market üzerinde bulunan dağlara çevirdi

Baki Ömür bu rota da Amerikancı olduğunu bir kez daha vurguladı. Burada bulunan dik rampa herkesi Aspat tepelerine nazaran zorladı. Sol tarafı uçurum olan rota adrenalin seviyesini tavana çıkardı. Çıkış esnasında maalesef kulübün cankurtaranı Ömür Ahmet'in aracı şanzuman zincirini koparttı ve geri dönmek zorunda kaldı. Lastikçi ise ilk başta çıktığı yerden önce geri döndü sonra bir daha çıkmayı deneyince kaldı ve Tamer Sevgili tarafından vinçlendi. İnat eden Lastikçi aracını daha fazla zorlayınca oda Ahmet Rasim gibi direksiyon civatalarını kırdı ve aracını tepede bırakıp dönmek zorunda kaldı.

Bodrum da yağmurlu başlayan offroad gezisi finalde güzel bir hava ile son buldu. BODOFF'un diğer gezilerine oranla bu etkinliğinde action bir hayli yüksekti. Rotayı belirleyen ve takip etmemizde büyük kolaylık sağlayan Yüksel Ön telsizden "Alın size offroad" dedi ve haklıydı. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları