Beyşehir off road etkinlikleri ve off road yarışları hakkında merak edilen her şeyi bu yazı dizisinde sizlere sunuyoruz.

Off road hakkında günümüzde bilgi sahibi olmayan birey neredeyse yoktur. Doğa koşulları içerisinde düzenlenen bir spor dalı olarak da adlandırılan off road ile ilgili Türkiye’de de aktiviteler arttırılarak devam ettirilmektedir. 

Birbirinden farklı belediyeler yada kulüpler off road etkinliği düzenleyerek hem bireylere off roadı anlatmakta hem de sporcuların keyifli vakit geçirmelerine yardımcı olmaktadır. Off road yarışları düzenleyen belediyelerden bir tanesi de Beyşehir olarak karşımıza çıkmaktadır. 

15-16 temmuz tarihleri arasında düzenleyeceği Beyşehir off road etkinlikleri ile birlikte sporculara farklı bir deneyim yaşatmayı planlarken aynı zaman da Beyşehir ve çevresinin de tanıtılmasında off road etkinliklerinin büyük katkısının olacağı belirtilmektedir. 

4. Off Road Nedir

Off Road Nedir

Off road, sıradışı doğa sporları olarak da adlandırılabilmektedir. Yukarıda da belirtildiği gibi, sporcuların büyük ve güvenilir arazi araçları ile zorlu doğa koşulları içerisinde belirli bir süre dahilinde, diğer sporcular ile yarışması olarak da adlandırılmaktadır. 

Off road seven sporcuların günümüzde artıyor olması ile birlikte, sıra dışı sporlara merak saran pek çok birey de off road etkinliklerine katılmaktadır. 

Off road yarış takvimi yaz aylarında daha da sıklaşmak ile birlikte, Türkiye genelinde off road’a olan ilginin artması, yarış takviminin de çeşitlenmesine yardımcı olmuş durumdadır. 

Beyşehir’de de gerçekleştirilecek olan off road etkinliklerinde sporcuların rahat konaklayabilmeleri adına çadır kamplar kurulacaktır. 

8. Off Road Etkinliklerinde Neler Yapılır

Off Road Etkinliklerinde Neler Yapılır

Off road etkinliklerinde öncelikli olarak oluşturulan ideal bir parkurun etrafında bölge tanımlaması yapılmaktadır. Daha sonrasında ise  off road yapılacak il ya da ilçe gezilmekte, yöresel özellikleri hakkında bilgi sahibi olunmakta ve bu sayede bölge sporculara ve etkinlik için gelen turistlere tanıtılmaktadır. 

Son olarak ise arazi araçlarını belirleyen sporcular, yarış tarafından belirtilen süre içerisinde off road parkuru içerisinde yarışlarını gerçekleştirmektedirler. Off road yarışlarına katılım sporcular tarafından üye oldukları kulüpler ile birlikte gerçekleştirilmektedir. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları