Mart 2017 de düzenlenen Extreme Bodrum Offroad Festivalini Turkiye Offroad için baştan sona derledik. Mart ayında genelde pek hareketli olmayan Muğla Bodrum bu festival ile adeta yaz aylarını aratmadı. 25 - 26 Mart 2017 de düzenlenen etkinlikte sürücülerin adrenalini tavan yaptı. Organizasyon Bodrum Belediyesi tarafından düzenlenen "Bodrum Offroad Arena" da yapıldı.

1. Bodrum Offroad Festivali Tanıtım Filmi

Bodrum Offroad Festivalinde ilk gün magazin startı ile başladı ve sıralama turları ile devam etti. Etaplar tamamlandıktan sonra dereceye giren sürücülere kupa ve madalyaları takdim edildi. Çanakkale de şehit olan askerlerimize saygı duruşu ile başlayan festivale CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, dönemin CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen ve CHP'li Belediye Meclis üyeleri de katıldı. Bodrum Offroad Festivaline 28 ilden 126 araç ve 200'den fazla yarışmacı katıldı.

Pekte 4x4 araçlar ile ilgili olmayan Offroad Festivali daha çok motocross ve buggy araçların yarışlarına sahne oldu.

2. TR EXTREME BODRUM RALLY 24-26 MART 2017

TR EXTREME BODRUM RALLY 24-26 MART 2017

3. Bodrum Offroad Festivali Halikarnas Motor Sporları Kulübü tarafından TR-Extreme OffRoad Racing Festival adı ile düzenlendi.

Bodrum Offroad Festivali Halikarnas Motor Sporları Kulübü tarafından TR-Extreme OffRoad Racing Festival adı ile düzenlendi.

Festivale Bodrum Belediye Başkanlığı, Çağdaş Holding ve Kule Rock City sponsorluk etti. Yarışlara kayıtlar Bodrum Meydanında kurulan standta yapıldı.

4. Bodrum Offroad Festivalinden Görüntüler

Festival başlangıcında TR-Extreme yöneticisi Atilla Serttaş sürücülere güvenlik konusunda uyarılarda bulundu ve etkinlik hakkında bilgiler verdi. Serttaş konuşmasını " Bu sporu geliştirmek 7 den 70'e hepimizin görevi. Genç sporculara örnek olacak davranışlar sergileyerek bu güzel festivali tamamlayacağız. Ama önce güvenlik diyoruz." sözleri ile bitirdi.

Bodrum offroad festivalinde CHP Milletvekili Akın Üstündağ da bir konuşma yaptı. Üstündağ "Güzel bir havada güzel bir etkinlik yaşıyoruz. Hem toplumsal dayanışmanın yaşandığı, aynı zamanda sporcularımızın etkili bir şekilde yarışabildiği bir ortam var. Tüm sporcu kardeşlerime başarılar diliyorum. Biraz tehlikeli olabilecek bir spor gördüğüm kadarıyla. Herhangi bir kazaya meydan vermeden sağlık içinde bu yarışların bittiği bir süreci yaşamanızı diliyorum” dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadan ise Bu güzel organizasyonu gerçekleştiren kulübümüzün değerli yöneticilerine teşekkür ediyorum. Tüm yarışmacı arkadaşlara başarılar diliyorum” diye konuştu.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ise etkinliğe sponsor ve destek olanlara teşekkür etti ve tüm yarışmacılara başarılar diledi.

Konuşmaların ardından Bodrum Offroad Festivali magazin startı ile başladı. Bodrum Belediye Başkanının kullandığı ATV'nin arkasına dizilen sürücüler Bodrum Belediye Meydanından Kızılağaç'ta bulunan ve belediye tarafından düzenlenen offroad parkuruna doğru harekete geçti.

CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ Çağdaş Çağlar'a ait 217 kapı numaralı UTV ile Bodrum caddelerinde ki festival konvoyuna eşlik etti.

5. Bodrum Offroad Festivali 1.gün yapılan sıralama turlarının ardından Cafe De Nargile'de yarış hakemleri ve sponsorlar ile buluştu.

Bodrum Offroad Festivali 1.gün yapılan sıralama turlarının ardından Cafe De Nargile'de yarış hakemleri ve sponsorlar ile buluştu.

Moral yemeği olarak düzenlenen etkinliğe hakemlerin yanı sıra HMK kulüp başkanı Feysal Şefkatlioğlu, asbaşkan Ercan Esendemir ve saha sorumlusu Halil Kuş'ta katıldı. HMK başkanı düzenlenen yemekte Çağdaş Çağlar'a “Bodrum’da sporcuya ve Spor kulüplerine olan desteği ile bir çok kesime örnek olacak çalışmalar gerçekleştiren Çağdaş Holding ve Daidalos İnşaatın düzenlediği bu moral yemeği için tüm hakem  arkadaşlarım adına kendilerine teşekkür ediyorum" dedi.

Yemekte yarışta yapılacak puanlama, yazılım, güvenlik ve sağlık önlemleri konusunda neler yapılacağı bir karara bağlandı.

6. Bodrum Offroad Festivali Kupa Töreni

Bodrum Offroad Festivali Kupa Töreni

7. Bodrum Offroad Festivali Motocross Yarışından Görüntüler

Kızılağaç Offroad Parkurunda sürücüler sıralama turlarına başlamadan önce brifing aldı. Yarışçılar yarışa başlamadan önce offroad parkurunu tanımak amacı ile deneme turu attılar. Padok alanında KADEM el sanatları standı açtı.

8. Halikarnas Motor Sporları Kulübü Bodrum Offroad Festivalini Düzenledi.

Halikarnas Motor Sporları Kulübü Başkanı Faysal Şefkatlioğlu, Bodrum'a bir festival kazandırmanın gururunu yaşadıklarını belirterek sözlerine şu cümleler ile devam etti.  “Mart ayında Bodrum’da böyle bir etkinlik olması çok güzel. Etkinliği Bodrum Halikarnas Motor Sporları Kulübü olarak TR-Extreme adında bir  grupla beraber yapıyoruz. Ekstrem sporlarda kullanılan bütün araçlar bugün burada. Motosiklet, ATV, UTV, Jeep ve bisikletler bu hafta Bodrum’da yarışacak.  OffRoad Fesitvali’ni Bodrum’a kazandırmanın heyecanını yaşıyoruz.”

9. Bodrum Offroad Festivalinde En Küçük Yarışmacı Dikkatleri Üzerine Çekti

Bodrum Offroad Festivalinin en minik yarışmacısı Fethiye'den gelen Baran Bulut Kocaman büyük ilgi gördü. 1 yıldır motorsporları yarışlarına katıldığını ve dereceler kazandığını belirten Kocaman sözlerine “En küçük yarışçı olmak biraz zor ama alışıyorum. Bodrum’da böyle bir festival düzenlendiği için çok mutluyum. Hedefim Bulgaristan’da yarışmak.” diye devam etti.

10. Bodrum Offroad Festivali Yarış Kategorileri

Bodrum Offroad Festivali 26 Mart Pazar günü saat 09.00 da başlayan yarışlar ile devam etti. Yarış kategorileri Yıldızlar Çocuk Kupası, Kadınlar Kupası, ATV-UTV Kupası, Veteran, Usta, Gençler Kupası, ATV-UTV, Hobi, Prestij olmak üzere 9 ayrı bölümdeydi.

11. BODRUM OFFROAD FESTİVALİ NEFES KESEN BİR MÜCADELEYE SAHNE OLDU

Halikarnas Motor Sporları öncülüğünde organize edilen offroad yarışı son derece zorla bir parkurda resmen düşe kalka gerçekleşti.

Yarışta ilk talihsizliği sürücülerden Can Önder ve Harun Kaya yaşadı. Yarış esnasında dengesini kaybeden Önder düşerek çenesinden, Kaya ise sol baldırından yaralandı. Sağlık görevlilerinin offroad parkuruna girebilmesi için yarış durduruldu. İlk tedavileri offroad parkurunda yapılan sürücüler daha sonra Bodrum Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.

Bodrum Halikarnas Motor Sporları kulübünden bu sefer de Mert Kökçü aracının direksiyon hakimiyetini kaybederek düştü. Herhangi bir yara almadan ayağa kalkan sürücü yarışa devam etti ve kaybettiği süreyi de telafi ederek yeniden liderliğe yükseldi. Mert Kökçü bu hareketiyle seyircilerden büyük alkış aldı.

Bodrum Offroad Festivalinde toplam 17 kişi hafif şekilde yaralanırken, 5 kişi hastaneye kaldırıldı.

Enduroda yıldızlarda Baran Bulut Kocaman, gençlerde Burak Akbulut, ustalarda Mert Kökçü, veteranlarda Soner Gökşen, kadınlarda Gökçen Kabaş, prestij yarışında Barış Tok, hobi A'da Erdem Töraydın, hobi B'de Mehmet Kırbaş birinci oldu.

ATV'de Burak Kaya, ATV iki çekerde Mehmet Saygın, UTV'de ise Levent Köksal birinciliği elde etti.

12. Bodrum Offroad Festivali Buggy Araç Yarış Görüntüleri

Bodrumlu sanatçı Gülsen Toprak Kızılağaç Bodrum  Offroad Festivalinde sahne alırken dansçıların gösterileri izleyenlerin nefeslerini kesti. 

Öte yandan bunu geleneksel hale getirmek için çabaladıklarını ifade eden Bodrum Offroad Festivali yetkilileri trextreme.com internet sayfalarında TR-EXTREME BODRUM OFF-ROAD FESTIVALI 3. AYAK yarışını BAŞLANGIÇ: 09-02-2018 BITIŞ: 11-02-2018 tarihleri arasında duyurdu fakat yarışlar düzenlenmedi.

13. Bodrum İlçe ve Tarım Müdürlüğü de Festivale Destek Verdi.

Bodrum İlçe ve Tarım Müdürlüğü de Festivale Destek Verdi.

14. Bodrum Offroad Festivali ile ilgili Basında Çıkan Haberler

Bodrum Offroad Festivali ile ilgili Basında Çıkan Haberler

Yerel basının olduğu kadar ulusal basınında dikkatini çeken Bodrum Offroad Festivali ile ilgili çıkan haberler:

Yeni Vatan Gazetesi festivali "TÜRKİYE EXTREM BODRUM FESTİVALİ" başlığı ile duyurdu.

Muğla Kendt Gazetisi ise "Türkiye’nin İlk ATV – UTV Pisti Yarışlara Hazır" başlığını tercih etti.

Ulusal yayın organlarından Milliyet etkinliği "Bodrum'da Atv-Utv Yarışları Başladı" haberi ile paylaştı.

Bodrum Belediye Başkanlığı yarışı resmi web sitesinde "TR- EXTREM BODRUM FESTİVALİ" başlığını kullandı.

Yerel basından Bodrum Gündem "BU HEYECANLI ANLAR, BODRUM EKONOMİSİNE ve TURİZMİNE KATKI İÇİN" başlığını tercih etti.

Bodrum Güncel Haber festivali "BODRUM DA HEYECANLI VE ADRENALİN DOLU YARIŞ FESTİVALİ SONA ERDİ" başlığı ile etkinliğin bittiğini duyurdu.

BodrumaGeldik yerel haber servisi "BODRUM TR-EXTREM YARIŞLARI NEFES KESTİ" dedi.

Ulusal basından Hürriyet ise "Bodrum TR-Extrem Offroad nefes kesti" başlığı ile takipçilerine Bodrum Offroad Festivali hakkında bilgi verdi.

Akşam ise "TR-Extrem Off-Road'da 17 kişi yaralandı" başlığını kullandı.

Memleket internet sitesi haberi okuyucularına "Türkiye Extrem Bodrum Festivali" şeklinde duyurdu.

Haberler.com da festivali atlamadı. "Atv - Utv Yarışları Nefes Kesti" başlığını tercih etti.

Çevre iller de bulunan yerel haber servisleride Bodrum Offroad Festivali haberine ilgi gösterdi. Bursa da Bugün haber sitesi okuyucularına "Bodrum'da 'extreme off-road heyecanı" olarak bu haberi verdi.

15. Faysal Şefkatlıoğlu kamerasında Bodrum Offroad Festivali

16. Burhan Enduro'nun fotoğraf albümü tüm Bodrum Offroad Festivalini Özetledi.

17. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon Yarışa Büyük Destek Verdi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları