Denizli off road yarışları ve off road yarış takvimi hakkında bilgiler verdiğimiz bu yazı dizisinde off road severleri son etkinlikler hakkında bilgilendiriyoruz.

Günümüzle beraber ilerleme kaydeden Off road yarışları, organizasyonlar düzenlemeye devam etmektedir. Off road yarışı , arazi tipi araçlarla gerçekleşmektedir. Yarışmacılar arazi araçları ile, zorlu ve çamurlu parkurları doğa yollarında yapmaktadır. 

Doğa yollarında gerçekleşmesinin yanı sıra özel pist alanlarında da gerçekleşmektedir. Hatta Türkiye`nin en uzun Off road pisti Denizli`de açılışı düzenlenerek, halka açık olmaktadır. 

Bu yarışları gerçekleştiren insanlar son derece heyecan tutkunu olduklarını ve sevdiklerini söylemektedir. 

4. Off Road Yarışları Güvenlik

Off Road Yarışları Güvenlik

Her spor dalında olduğu gibi, bu sporda da önce gelen insanın güvenliğidir. Yarışların gerçekleştiği zorlu doğa parkurlarına veya pistlerin etrafında bir takım önlemler alınmaktadır. 

Sonrasında ise yarışçı , aracını kullanmaya başlamadan önce kaskını ve de emniyet kemerini takmaktadır. Hesaplanmamış ufak çaplı bir kaza meydana gelirse eğer eğitimli yetkililer anında müdahale için yarış alanında yer almaktadır. 

Aracın güvenliğini sağlamak içinse birkaç kontrol yapmak yeterli olacaktır. Aracın içinde bulunan yedek parçaların bulunduğu çantanın içini kontrol etmeliyiz. 

Beraberinde ise aracın lastiklerinin havasını kontrol etmeliyiz. Ve son olarak da aracın motorunu ve motor yağlarını tamamlamalıyız. Bunların dahilinde gelen birkaç önlem alındığı takdirde sorun yaşanmayacaktır.

8. Off Road Yarışları Etkinlikler

Off Road Yarışları Etkinlikler

Off Road ekibi yarışların dışında da beraber yer almaya özen göstermektedir. Düzenlediği organizasyonlara katılmak ve ekiple beraber zaman geçirmek isteyen vatandaşlar off road etkinlikleri kapsamında kendi sitelerinde yer alan duyurulara bakmalıdırlar. 

Yaptıkları birçok organizasyon ile halkın ayrıca memnuniyetini kazanmışlardır. Yaptıkları her etkinlikte halkı da yanında görmekten ekip olarak mutluluk duymaktadırlar.

Çeşitli faaliyetlerde bulunun Off Road yarış ekibi en son bu yarışları gerçekleştirmişlerdir. İzleyici olarak ise katılım sağlanmıştır. Yarışların duyurusunu yine aynı şekilde off road haberleri sitesinde gerçekleştirmişlerdir. 

Böylelikle katılan izleyicileri de bu spora olan heyecanını arttırmışlardır. Bulunduğunuz yerde off road yarışlarının yapıldığı yerleri tespit ederek site üzerinden katılım sağlayabilirsiniz. Eğer bizzat yarışmak istiyorum diyorsanız site tarafından mail yoluyla ulaşabilirsiniz. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları