Bu yıl 5’ si düzenlenen Offroad Fest 4x4 Kardjali yarışı, 16 Mart da start aldı. 18 Mart 2018 tarihinde Bulgaristan’da sona erecek olan Kardjali yarışından tüm detaylar Türkiye Offroad da!

Bu yıl 5’ si düzenlenecek olan Offroad Fest 4x4 Kardjali yarışı, 16 -18 Mart 2018 tarihlerinde Bulgaristan’da start aldı.

Balkanlar ve Bulgaristan' nın en büyük off-road yarışı olarak bilinen organizasyona bu yıl 89 tane yarışmacı kayıt yaptırdı. Trophy kategorisi için en zor pistlerin olacağı yarışta 6 farklı kategori bulunuyor; RR – Rally offroad, ExP – Hard Trophy / Prototype, ExM – Hard Trophy / Modified, SH – Standard Trophy / Heavy, SL – Standard Trophy / Light, TT –Tourist Trophy. Standart ve modifiyeli araçların katılacağı yarışta her kategori için farklı ve heyecanlı etaplar mevcut. 
Hard Trophy, kategorisi için düzenlemiş, toplamda 82 km’ den oluşan, kayalık, tırmanmalı ve inişli parkurlarda, yarışmacılar 3 gün boyunca mücadele edecekler.

Rally offroad ve Standard Trophy kategorilerinin yarışmacıları ise 3 günde toplam 194 km yarışacaklar. Cuma ve Cumartesi günleri koşulacak uzun parkurların ardından, Pazar günü, her kategori için düzenlenmiş olan özel seyirci etapları koşulacak.

Her yıl, Türkiye’ den büyük ilgi gören yarışlara bu yıl da 24 Türk takımı kayıt yaptırdı. Farklı ülkelerde yarışma deneyimi yaşamak isteyen pilotların sayısı her yıl artıyor. Yunanistan ve Bulgaristan' nın komşu ülkeler ve ulaşımın kolay olması offroad takımları için fırsat oluşturuyor.

2016 yılında yapılan yarışmaya Türkiye’ den 13, 2017’ de 9 takım katılırken bu yıl sayı 24 takıma çıktı. Önceki yıllarda olduğu gibi sporcularımız Kırcali´den, 2017 yılında da kupayla dönmüşlerdi.

Oldukça zorlu ve offroad kabiliyeti dışında çok iyi navigasyon yetenekleri de gerektiren organizasyon 2017 yılına muhteşem bir çekişmeye sahne olmuştu. Ülkeler ve milletler arasında dostluğun ön plana çıktığı 3 günlük yarışta Suzuki Vitara ile yarışan Deniz Dağlı-Semih Noyan ikilisi Cross Country kategorisinde ikincilik kupasının sahibi olmuşlardı.

Suzuki Jimny ile yarışan Mehmet Becce - Hüseyin Afşar ekibi en zor kategori olan Trophy Expert Modifiye kategorisinde üçüncülük kupasını alarak kürsüde bayrağımızı dalgalandırmışlardı. Ayrıca yine Suzuki Jimny ile Trophy Expert kategorisinde yarışan Ali Kartal - Serdar Uludağ ekibi dördüncü ve Jeep Cherokee ile yarışan Tolga Yılmaz - Ejder Erişti ekibi beşinci olarak yarışı tamamlamışlardı.

Bu yıl da 24 takımın yarışacağı bu zorlu organizasyondan yine kupalar bekliyoruz. Geçen yıllara kıyasla katılımcıların hem tecrübeleri fazla hem de katılan araçların potansiyelleri.

2017 Türkiye Trial Şampiyonası’ nda, AYDOFF TRIAL TEAM olarak yarışan ve Türkiye 2. si olan, Fuat Bilgin’ in aracı, “Panda” en çok dikkat çeken araçlardan biri. Corvette lsx 7100 cc motora sahip Panda’ da ayrıca süperşarj da bulunuyor. Bu sayede Panda’ nın gücü yaklaşık 1000 hp’ ye ulaşıyor. Süperşarj haricinde Panda’ yı özel kılan ATLAS 4 arazi şanzımanı ve DANA 80 diferansiyeli.
Panda haricinde bu yıl bir çok yarışçı araçlarını modifiye edip, hazırlandı yarışa. İlk kez Bulgaristan’ da göreceğimiz bir çok araç olacak, bu kez.

Yarışa katılacak olan tüm yarışmacılara başarılar diliyoruz.

Türk takımlarının Bulgaristan çıkartması - Kırcali Offroad 2018 de yarışan Türk sürücüler

Kardjali yarışından ilk video ve fotoğraflar 4x4offroad.biz 'e düşmeye başladı.

İnegöl Offroad Facebook hesabına yüklenen video Bulgaristan da düzenlenen 2018 Offroad Yarışlarından.

Teleferik Offroad Kırcalide Start Verildi Dedi

Teleferik Offroad Kırcalide Start Verildi Dedi

Kırcali Offroad Yarışlarında İnegöl Offroad tarafından çekilmiş 13 fotoğrafı görüntülemek için tıklayınız.

İnegöl Offroad Kırcalide Gerçekleşen Zorlu Offroad Yarışında Bu Videoyu Paylaştı.

Ekipler zorlu parkurda arazi araçlarını ağaçlara bağlayıp offroad vinç yardımı ile çektiler.

Bursa Temsilcisi İnegöl Offroad Kırcali Offroad Yarışlarında

İnegöl Offroad Paylaşımında "Vinçler Tam Gaz Çalışıyor" dedi.

Sürücülere Zorlu Parkurda Vinçler ve Ağaçlar Yardım Etti.

Kırcali Bulgaristan Offroad Yarışı 2. Gününden Bir Fotoğraf Karesi yine İnegöl Offroaddan

Kırcali Bulgaristan Offroad Yarışı 2. Gününden Bir Fotoğraf Karesi yine İnegöl Offroaddan

Kırcali Offroad Yarışı 2018

Boyundan büyük işler yapan arazi araçları

Kardjali offroad yarışları seyirci etabından görüntüler

Kardjali seyirci etabı

Bulgaristan da düzenlenen Kardjali offroad yarışlarında zorlu etapları yarışmacılar böyle aştı

Kardjali Offroad Yarışlarında Yarışmacıların Birbirleri ile Yardımlaşması

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları