Off road hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için off road parkurları hakkında ve off road aksesuar seçimi hakkında bilgi verici bir blog yazısı.

Zorlu otomobil sporlarından bir tanesi olan off road hakkında bilgi sahibi olmayan yoktur. 

Günümüzde oldukça yaygınlaşan ve sıra dışı sporseverlerin tercih ettiği spor türlerinden bir tanesi olan off road, asfalt yarışları ve ralli türü yarışlardan sıkılan bireylerin de sıklıkla tercih ettiği bir spor türü olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Uluslararası Popülerlik

Uluslararası Popülerlik

Özel oluşturulan parkurlarda,zorlu arazi koşullarına karşı aşılması zor engelleri aşan bireylerin dahil olduğu off road yarışları yalnızca Türkiye’de değil tüm dünyada ses getirmektedir. 

Her yıl birbirinden farklı en iyi off road yarışçıları belirlenmesi de bu tarz spor tutkunlarını, otomobil sporlarına yönlendirmektedir. 

Doğa ile İç İçe Yarış

Doğa ile İç İçe Yarış

Düz asfalt çizgilerinden sıkılan bireyler adına oluşturulan off road etkinliklerinde, doğayı ve doğa ile iç içe olmayı seven bireyleri memnun edecek birbirinden eğlenceli ve keyifli off road parkurları oluşturulmaktadır. 

Ormanlık arazilerde oluşturulan off road parkurları, düz ve engebesiz yollarda otomobil yarışı yapmaktan sıkılan bireyler adına özel olarak hazırlanmaktadır. Ancak bu noktada bireylerin yalnızca bu tarz yarışlara katılmaları yeterli olmamaktadır. 

Aksesuar off road yarışlarında en dikkat edilmesi gereken unsurlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Aksesuarların Seçimi

Aksesuarların Seçimi

Engebeli yollarda oluşturulan off road yarışlarında ani takla atma ya da araçla ters dönme durumlarında yarış pilotlarının yardımcıları konumunda olan aksesuarların iyi seçilmesi, daha sonrasında can güvenliği açısından bir problem yaşanmamasına da zemin oluşturabilmektedir. 

Takım Ruhu Sevenlere

Takım Ruhu Sevenlere

Klasik otomobil yarışlarından ve düz asfaltlardan sıkılan bireyler adına oluşturulan off road yarışlarında, yarışmacıların beğendiği bir diğer durum ise takım ruhudur. 

Arazi yarışlarında oluşturulan ekip ve gruplarla, bireylerin toplu olarak yarış kazanmaları desteklenirken, takım ruhu yaşamalarına da yardımcı olunmaktadır. 

Aynı zamanda takım olarak hareket etmeninde keyfine varan yarış pilotları, off road tutkunu sonuna kadar yaşayabilmektedir. 

Donanımlı araçlar off road yarışlarında, hem takım ruhunun yaşanması adına hem de bireylerin ve yarış pilotlarının etkinliklerde başarılı olması adına son derece önemlidir.

Yarışlardan önce araç seçiminin doğru yapılması ve arazi aracının tercih edilmesi, yarış pilotuna başarıyı da beraberinde getirecektir. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları