Off road nedir sorusunun cevabını verdiğimiz bu yazımızda off road yarış izleme seçeneklerinden de bahsediyoruz.

Off Road Yarışlarını Nereden İzleyebilirsiniz?

Off Road Yarışlarını Nereden İzleyebilirsiniz?

Off road yarışlarının bir parçası olmak kadar yarışları izlemek de çok keyiflidir. Youtube vb. video paylaşım sitelerinde off road yarış izle başlığı altındaki videolar izlenme oranları en yüksek videolardandır. 

Off road araçlarının içine ve dışına yerleştirilen Go Pro Hero kameralarla çekilen enfes videolar hız ve adrenalin tutkunlarını off road sporuna sevk ediyor.

Sizler de off road yaparken çektiğinizi fotoğraf ve videoları sitemizde, facebook ve twitter aracılığıyla yayımlayabilir, bu spora ilgi duyanların sayısının artmasına katkı sağlayabilirsiniz.

İzlemesi bu kadar keyifli olunca off road oyunlarının bilgisayar, android ve ios uygulamaları da her geçen gün yaygınlaşmaktadır. Çocukların tabletlerinde off road oyunu olmazsa olmazlardan biridir. 

Engebeli yollar, virajlar, tümsekler ve dev araçların yarışları erkek çocuklarının en çok ilgisini çeken oyunlardandır.

Bizim burada bahsedeceğimiz off road oyunları ise yurt içinde ve yurtdışında off road’a gönül vermiş sporcuları bir araya getiren 4x4 oyunlarıdır. Kamp ateşi çevresinde toplanan sporcuların tecrübelerini aktardığı, neşe dolu, bol eğlenceli etkinliklerdir. Farklı off road kulüplerinin kendi oyunları bulunmaktadır.

Tüm aile bireylerini bir araya getiren off road yarışlarının yanı sıra Baba Çocuk Kampı gibi etkinlikler arazi araçlarının kapışmasının yanı sıra halat çekme ve futbol turnuvalarına da sahne olmaktadır. 

Off Road Neden Bu Kadar Popülerdir?

Off Road Neden Bu Kadar Popülerdir?

Off road nedir , sorusunun cevabını arıyorsanız; off road normal araçlarla geçilemeyecek zorluktaki parkurların 4x4 araçlarla ve ileri sürüş teknikleriyle geçilmesidir. 

Off road, güçlü bir arazi aracına sahip olmak, modifiye ettirmek, aracın kapasitesini bilmek, bu gücü bilgi ve beceri ile harmanlayarak zorlu arazi koşullarının üstesinden gelme çabasıdır.

Off road kayalık bir arazide, bataklıklarda veya çöllerde yapılabilir.Bir çılgınlık ve korkusuzluk örneğidir. Bazen taş ve kayalardan zirveye çıkmak bazen aynı yoldan son sürat aşağıya inmektir. 

Bazen çamura bazen kuma saplanmaktır off road. Sadece bir yarış değil aynı zamanda bir takım oluşturmak ve takım ruhunu paylaşmaktır.

Yarışmacılar kozlarını paylaşırken facebook ve twitterda paylaşmak içinde birbirinden renkli görüntüler oluştururlar. Bu görüntüleri sitemiz üzerinden paylaşarak tecrübelerinizi aktarabilir, maceraperestlere yeni ufuklar açabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları